Dinu Gheorghe, intrat într-un „con de umbră”, are nevoie de atenție și îl ironizează pe Vasile Dîncu.

Faptul că unii nu acceptă înfrângerea, sau că, pur și simplu, au avut „o zi proastă” și alții chiar au uitat că mingea este rotundă, nu înseamănă că cineva din afara terenului de joc este de vină.

După ce ministrul Apărării, Vasile Dîncu, a afirmat că este atașat de Cluj-Napoca și de echipele de fotbal din oraș, unii meseriași au făcut „spume” la gura, interpretând și răstălmăcind aceste cuvinte ca, până la urmă, să reia că Dîncu. ar fi ajutat echipa cfr-istă să ia titlul

Să fim serioși! Dacă era ceva „aranjament”, în drumul spre cupă a cfr-iștilor, așa cum susțin unii deontologi, cu siguranță, cineva tot ar fi ieșit în față să strige în gura mare. Nimeni, chiar nimeni nu ar pierde ocazia de-al arăta cu degetul pe Dîncu pentru a compromite „Ciuma Roșie”.

Acum stăm și ne întrebăm: „O fi Vasile Dîncu un membru al echipei de fotbal CFR Cluj? Câți dintre noi l-am văzut pe Dîncu în teren alergând după minge în meciurile de fotbal, în drumul spre cupă a ceferiștilor?

Totuși ne putem gândi și faptul că oamenii lui Vasile Dîncu s-ar fi deghizat în jucătorii echipelor din liga 1, și ar fi jucat „ca o cizmă”, pentru a favoriza echipa ceferiștilor.

Dinu Gheorghe, dorind să iasă din conul de umbră în care a fost aruncat în ultimul timp, a simțit nevoia să „iasă în față”, făcând afirmații lipsite de sens. Faptul că Vasile Dîncu a fost la petrecerea de titlu a echipei clujene, în viziunea lui Dinu Gheorghe, se pare că ar fi comis un delict.

Apropo. Vasile Dîncu este senator de Cluj. O fi bine dacă este „atașat” de echipele clujene de fotbal?

Băi, suntem o nație de oameni bolnavi! Cine știe dacă ne vom face bine, vreodată