Comunicat de presă- Alianța Pentru Patrie, Cluj

Gata! Este oficial!

Legea offshore a fost promulgată astăzi, de președinte, fără drept de apel.

Este cel mai grav de trădare națională prin care coaliția de guvernământ oferă pe întreaga țară străină. Resursele naționale sunt cedate în întregime companiilor stăpâne din afară. România se alege cu praful de pe tobă.

Motivele invocate de guvernanți în adoptarea acestei legi antiromânești sunt
simple minciuni, în spatele care se ascund doar comenzile pe care coaliția
pesedisto-penelistă le executa cu maximă obediență și nestăvilit.

Toate amendamentele pe care le-a propus Liviu Dragnea în 2018, strict în
interesul național, au fost anulate de către actualii guvernanți.

Astfel că, România NU va putea beneficia de propriul gaz, nici pe timp de ritm
nici pe timp de criză energetică. Companiile străine NU vor fi amendate dacă încalcă prevederile contractuale, NU vor fi obligate să vândă pe piața românească gazele românești, NU li se va impune să se folosească bunuri și servicii ale operatorilor economici din România și să nu se angajeze pentru viața de muncă românească, așadar. cum. prevedea Legea în varianța Dragnea. Mai mult, prețul de referință al gazelor este stabil la bursa din Austria.

Toate aceste contracte sunt încheiate prin încălcarea interesului național! Este cel mai mare complot împotriva României din ultimii 30 de ani!

Alianța Pentru Patrie, filiala Cluj
Biroul de presă