CTP Cluj: „În noaptea de 23 martie, POS-urile din mijloacele de transport public nu vor fi funcționale”

Compania de Transport Public Cluj-Napoca anunță că în noapte de 22 martie între 23:30-05:00, POS-urile din mijloacele de transport nu vor fi funcțional

„În noaptea de 22 martie spre 23 martie, în intervalul orar 23:30 – 5:00, nu vor putea fi procesate tranzacții cu carduri bancare la POS – urile din mijloacele de transport, ca urmare a unui upgrade pe sistemul de carduri a BCR-ului.”, au anunțat reprezentanții companiei

La acestea se adaugă automatele din următoarele stații:

  • Statia Someș,
  • stația Piața Cipariu Nord,
  • Piața Cipariu Est
  • Piața Mihai Viteazu.

Titlul de călătorie pentru cursele de noapte va putea fi achiziționat prin aplicația 24Pay și SMS.