În Republica Cluj aplicarea legii în Primăria lui Emil Boc este facultativă. Anca Ciubancan atacă din nou!

Modul în care un funcționar public își permite să joace tontoroiul pe documentele oficiale ale unui “ales al poporului” scoate în evidență, tot mai mult, caracteristicile unui “stat sclavagist”. Subalternii fac totul, devenind penibili în încercările lor disperate de a-și proteja stăpânii

Cât de „dășteaptă” se crede “șefa din primăria lui Boc” și cât de proști crede că suntem noi poporul astfel încât să-i înghițim “harneala” născocită în bătaie de joc. Duduia și-a “scuipat” în palmă și asezandu-se la masă a început să încropească o pagina și jumătate pe care ulterior i-a dat denumirea de “proces -verbal” al ședinței Consiliului local Cluj-Napoca.

Cum este posibil ca o dezbatere a consiliului local de 4 ore să fie relatată într-o pagină și jumătate. Practic acestă “duamnă” ne sfidează inteligentă.

consilierul local, Anca Ciubăncan

 

“Executivul Primăriei Municipiului Cluj-Napoca, prin director executiv Olimpia Moigradean, sfidează solicitarea făcută prin cererea nr 139382/305 /09.02.2024, de către consilierul local ANCA CIUBĂNCAN, deci, implicit cetățenii clujeni, comunicând un Proces-Verbal de 1 +1/2 pagini pentru o dezbatere de 4 h, 42 min 16 sec, mimând un raspuns făcut ,”noaptea ca hoții pe genunchi”