Lavinia Goste și Marius Zorilă mai uniţi ca oricând: pe scenă împreună pe 17 aprilie la BT Arena din Cluj-Napoca, în cadrul spectacolului „Autentic Românesc – Din inimi de români”

Lavinia Goste și Marius Zorilă se pregătesc pentru un nou moment important din carieră. Pe 17 aprilie, de la ora 19:00, cei doi vor urca pe scena BT Arena din Cluj-Napoca, în cadrul spectacolului „Autentic Românesc – Din inimi de români”, un concert de amploare așteptat de public.

Evenimentul marchează o revenire importantă pe scenă, iar artiștii promit un spectacol plin de emoție și autenticitate pentru toți cei prezenți.

Cei doi vor aduce în spectacol liniştea sufletească şi armonia dobândite în timpul sărbătorile pascale, pe care le-a petrecut într-un cadru liniștit, alături de familie, alegând reculegerea și liniștea mănăstirilor, într-un moment de apropiere spirituală și echilibru.

Recent, Lavinia Goste și Marius Zorilă au vorbit deschis şi despre relația lor și despre modul în care au reușit să depășească momentele dificile de-a lungul timpului, în cadrul podcastului realizat de Mihai Ghiță.

Cei doi artiști au mărturisit că, deși au existat perioade mai complicate, au ales mereu să meargă mai departe împreună, bazându-se pe respect, răbdare și libertate în cuplu. Fără a vorbi despre despărțiri, aceștia au subliniat că orice relație trece prin încercări, însă important este modul în care acestea sunt depășite.

„Într-o relație este foarte important să-l lași pe omul de lângă tine să fie el, fără să încerci să-l schimbi”, a fost unul dintre mesajele transmise de Lavinia Goste, care a evidențiat ideea de echilibru și înțelegere reciprocă.

Într-o perioadă în care tot mai multe cupluri aleg să se despartă ușor, mesajul celor doi vine ca un exemplu de stabilitate și maturitate emoțională, bazat pe comunicare și răbdare.

Tot în podcastul realizat de Mihai Ghiţă, Marius Zorilă a vorbit şi despre drumul dificil pe care l-a parcurs pentru a ajunge la succes. Artistul a făcut mărturisiri emoționante despre provocările prin care a trecut de-a lungul anilor și despre sacrificiile făcute pentru proiectele sale muzicale. „Au fost momente de cumpănă”, a spus artistul, referindu-se la perioadele dificile în care a investit timp, bani și multă energie pentru a construi proiecte de suflet și pentru a duce mai departe Orchestra Națională Valahia. În spatele succesului de astăzi au stat ani întregi de muncă, presiune și multe incertitudini, însă determinarea l-a ajutat să meargă mai departe.