Rareș Bogdan în „rezbel” deschis cu Mihai Tudose

Noul șef al Consiliului Național PSD, Mihai Tudose îi dă replica prim-vicepreşedintelui PNL Rareş Bogdan, care a afirmat că liberalii au fost ”nevoiţi să înghită o meduză” pentru a guverna alături de PSD.

În stilul caracteristic, Mihai Tudose nu a lăsat netaxată declaraţia liberalului clujean Rareş Bogdan, ironizându-l şi în acelaşi timp punându-i în vedere că PNL nu este ţinut cu forţa la guvernare de către social-democraţi.

„Nu ştiu ce mănâncă domnia sa dimineaţa, la prânz şi seara. E treaba domniei sale. Probabil că era la plajă şi a fost inspirat de aşa… dar na…ce să vă spun? Ştiţi, probabil că omul avea o sursă de inspiraţie în chestia asta, că cică meduzele n-au creier şi se descurcă în viaţă de miliarde de ani şi pentru el, e o veste bună că pot şi fără creier. Nu-i ţine nimeni la guvernare, să se ducă acasă. Nu-i invit, dar dacă stă cu meduza şi alte nevertebrate pe-acolo…Îi ţine cineva cu forţa?”, a afirmat Mihai Tudose.