Sportivii clujeni pe podium la Campionatul Mondial de Karate din Suedia

Sportivii clujeni din nou pe podiumurile internaționale și mondiale ale competițiilor sportive unde au reprezentat cu cinste orașul nostru. Munca, talentul și determinarea de-a lupta pentru ideaul sportiv le-au adus rezultate

În perioada 9-13 iulie o delegație cu sportivii clujeni condusă de către antrenorii Radu Popescu, triplu campion mondial și Mihaela Mureșan a participat la Campionatul Mondial de Karate din Malmö Arena din Suedia.

Sportivii au reușit să câștige urcând pe podiul cu câteva medalii de aur, argint și bronz.

  • Selena Popa – medalie de aur, 10 ani, kumite open -145 cm
  • Daria Câmpeanu – medalie de aur, 11 ani, kumite open -155 cm
  • Octavian Crișan – medalie de argint, 8 ani, kumite open
  • Tudor Mureșan – medalie de bronz, cadeți 14–15 ani, +75 kg

Alături de aceștia, au avut evoluții deosebite și sportivii:

Deac Șerban, Deac Daria, Torok Tomas și Asandei Ciprian, demonstrând încă o dată că pasiunea, disciplina și perseverența pot transforma visele în realitate.

Felicitări tuturor sportivilor și antrenorilor Radu Popescu și Mihaela Mureșan pentru această realizare excepțională care aduce onoare Clujului și României!