George Simion îl susţine în turul doi pe Călin Georgescu
George Simion, șeful AUR, a anunţat că-l va susţine pe candidatul independent Călin Georgescu în turul doi al alegerilor prezindenţiale, în confruntarea cu Elena Lasconi, candidata USR.

„Eu v-am zis că anul asta TikTok-ul dă preşedintele! Că nu sunt eu, nu contează! Contează că vom avea un preşedinte suveranist, mergeţi la vot pe 1 decembrie şi 8 decembrie. Unii recomandă, aşa, de ciudă, să anulaţi votul! Nu anulaţi nici un vot, nu vrem bărbaţi cu fuste în România!”, a transmis pe TikkTokk, liderul AUR,George Simion