Liderul AUR, George Simion îi invită pe liberali la Cluj pentru a vedea realitatea din teren

Șeful Partidului AUR, George Simion, le-a transmis, miercuri, din cartierul Pata Rât din Cluj-Napoca, un mesaj liberalilor care au criticat ”Planul Simion” şi le-a cerut să coboare în stradă pentru a vedea realitatea din teren.

„Liderul AUR a dat replica reprezentanţilor PNL care au spus despre cozile de la semnarea Planului Simion că sunt regizate într-un mod inedit. Acesta a mers să stea de vorbă cu locuitorii dintr-un cartier din Cluj-Napoca, condus de primarul Emil Boc, ce trăiesc în condiţii improprii”, scrie într-un comunicat de presă transmis de reprezentanții partidului AU

Totodată, liderul AUR, George Simion, le-a făcut o invitație guvernanților de-a ajunge in orașul pastorit de Emil Boc

”Dragi guvernanţi de la PNL, dacă vi se pare că Planul Simion este o minciună şi o iluzie, vă invit în Cluj-Napoca la Emil Boc. E o comunitate de romi aici. Aici suntem în Dallas, dragi prieteni, aproape de centrul Clujului. Să ştiţi că toţi cetăţenii României au dreptul la o viaţă normală! Să ştiţi că problemele pe care le vedeţi voi la PNL, unii dintre voi din condiţii foarte bune, alţii de lux, sunt inimaginabile pentru oamenii care trăiesc în comunitatea din Dallas-ul clujean. Şi dacă nu vă pasă de adulţi, ei, cei mici, n-au nicio vină. Trebuie să aibă şansa unui viitor”, a adăugat liderul AUR.