Mesajul Ro-Alert cu vreama rea a ajuns la cetățeni exact în mijlocul „urgiei” . Unde e momentul avertizării populației?

In urmă cu câteva minute autoritățile locale au trimis un mesaj Ro Alert. Mesajul autorităților a ajuns după episodul cu „intensificări ale vântului, etc”, sau aproape că s-a depășit momentu

„Avertizare meteo-intensificari ale vântului, frecvente descărcări electrice, grindina averse torențiale care vor cumula local 25-30l/mp.
Perioada de valabilitate până la ora 17:30.
Evitați deplasările și luați măsuri de autoprotecție”, a fost mesajul trimis de către autoritățile locale

Ro-Alert